Bezplatné ebooky

Jak na...

Jak se v komoditách vydělávají peníze

Jak se v komoditách vydělávají peníze

Záměrně jsem tento článek nazval trochu bulvárním titulkem. Skutečně bych ale byl velmi rád, aby si jej přečetl každý čtenář, který seriózně uvažuje o obchodování na komoditních burzách. Tento článek totiž ukáže přesnou podobu toho, jak se na komoditních burzách tvoří zisky.


Jak se v komoditách vydělávají peníze II

Minulý týden jsem ve článku Jak se v komoditách vydělávají peníze uveřejnil průběžné výsledky jednoho ze svých intradenních systémů. Dnes bych se rád k tomuto článku ještě vrátil a hlouběji popsal některé skutečnosti profitabilního obchodování.


Jak se v komoditách vydělávají peníze III

Tento víkend jsem strávil v pohodovém prostředí chalupy v Jižních Čechách. Svoji pohodu jsem si zpestřoval již několikátým čtením knihy Larryho Williamse „Long term Secrets to Short Term Trading“, při kterém jsem si opět uvědomil, jak mnoho lidí se v komoditním obchodování ke své vlastní škodě neustále dopouští stále stejných chyb. Největší z nich je pak špatné chápání komoditního obchodování již od samého začátku.


Jak se v komoditách vydělávají peníze IV

V dnešním díle názorného seriálu o tom, jak vlastně funguje profitabilní komoditní obchodování a na základě jakých principů nám přináší peníze, se budeme věnovat něčemu, čemu se říká position-sizing.


Jak se v komoditách vydělávají peníze V. (position sizing)

Před několika týdny jsme se začali v rámci seriálu „Jak se v komoditách vydělávají peníze“ zabývat skutečným grálem pohádkového bohatství – position-sizingem. Zatím jsme si představili model position-sizingu zvaný „Kellyho formule“. Dnes si představíme další osvědčený model, tak zvaný fixed fractional.


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.