Bezplatné ebooky

Jak na...

Opce - seriál obchodování opcí

Začínáme s opcemi (1)

Jelikož již vše definitivně nasvědčuje tomu, že do Prahy dorazí na pozvání serveru www.financnik.cz příští rok na jaře mistr opčních strategií Mike Dask (mezi obchodníky známý jako Mplay), rozhodli jsme se pomalu a postupně připravit sérii článků na téma opce pro každého, kdo se bude chtít na seminář trochu lépe připravit.


Začínáme s opcemi (2)

Dnes budeme pokračovat v našem seriálu o opcích, který jsme se rozhodli publikovat ku příležitosti návštěvy elitního opčního obchodníka Mplaye v Praze. V minulém díle jsme si vysvětlili základní princip pojmu opce, dnes se koukneme, jak se tyto principy aplikují v komoditním a futures obchodování.


Začínáme s opcemi (3)

V minulém díle jsme si vysvětlili ty nejzákladnější principy opcí v rámci komodit a akcií. Dnes se trochu více podíváme na nejdůležitější pojmy v opčním obchodování – pojmy premium a čas. Pojďme ale popořadě.


Začínáme s opcemi (4)

V minulém díle jsme si již pověděli něco více o tom, jak v rámci opčního obchodování funguje oceňování opčních premií. Ukázali jsme si, že na ceny premií má největší vliv vzdálenost strike od aktuální ceny a čas zbývající do expirace. Dnes budeme v tomto tématu pokračovat.


Začínáme s opcemi (5)

Již jsme si vysvětlili něco o nákupech opcí a o jejich oceňování, zrovna tak o faktoru času. Brzy bude tedy na čase přejít k další důležité části týkající se opcí, kterou je vypisování opcí. Dnes ale přeci jenom zůstaňme ještě na moment „jen“ u nákupů opcí.


Začínáme s opcemi (6)

Až doposud jsme se věnovali pouze jedné části opčního byznysu a tou bylo nakupování opcí. Dnes konečně přejdeme k další části, daleko zajímavější, a tou je vypisování opcí.


Začínáme s opcemi (7)

Až doposud jsme se v našem seriálu věnovali převážně opcím na komodity. Nutno však říci, že opční byznys se provozuje daleko více a častěji s použitím opcí na akcie. Dnes se tedy podíváme na toto téma blíže.


Začínáme s opcemi (8): od teorie k praktickému obchodování – nákupy opcí

Po delší době navazujeme na započatý seriál o opcích. V minulých dílech jsme se pokusili popsat základní teoretické nezbytnosti, nyní budeme postupně přecházet více k praxi. Sami máme s Petrem již za sebou řadu reálných opčních obchodů, naše dovednosti a znalosti v tomto oboru exponenciálně vzrůstají a tak je na čase pohnout se dál.


Začínáme s opcemi (9): od teorie k praktickému obchodování – výpisy opcí

V minulém díle jsme si řekli něco o nákupech opcí a výhodách opčního nakupování před držením klasické pozice. Dnes si řekneme něco o tom, jak si poslat na svůj účet okamžité peníze s pomocí výpisu opcí a tyto peníze dále „bránit“ až do doby expirace.


Nesměrové opční strategie - cesta jak vydělávat na trzích když netrendují

V souvislosti s Opční akademií dostáváme dotazy, v čem se opční obchodování liší např. od intradenního obchodování emini trhů. Opční obchodování může mít obrovskou škálu podob. V zásadě se ale strategie dělí především na směrové a nesměrové. My jsme si oblíbili především ty nesměrové, které představují ideální, časově nenáročný doplněk k našemu ostatnímu tradingu. V článku si ukážeme, jak takové strategie vypadají v praxi.


Zásadní „edge“ opčního obchodníka - rozpad časové hodnoty

Po Mlayově semináři je zde mnoho traderů, kteří se zajímají intenzivněji o opce. Naváži proto na náš opční seriál několika články obsahující důležité myšlenky a principy opčního obchodování. Dnes se podrobněji podíváme na nejzásadnější „edge“ opčního obchodování – rozpad časového hodnoty.


Začínáme s opcemi – risk graf

Opční obchodování spočívá většinou v současném nákupu nebo prodeji více opcí, tzn. vytváření komplexnějších opčních strategií. Takové strategie mohou mít různé oblasti profitu a ztráty vůči ceně podkladového aktiva. Aby bylo možné jednoduše takové oblasti identifikovat a pracovat s nimi, je třeba se naučit používat tzv. opční risk grafy.


Videotutoriál – základní pohled na opce v TOS

Dnešní videotutoriál představuje první z videí, které budou doplňovat postupně publikovaný opční seriál. Dnes si prakticky projdeme informace publikované v prvních dílech našeho seriálu – jak si v platformě zobrazit opční řetěz, jak otevřít a uzavřít základní opční pozici.


Videotutoriál – opční risk graf prakticky v TOS

V dnešním tutoriálu si prakticky procvičíme informace publikované v minulém článku. Ukážeme si, jak konkrétně pracovat v platformě ThinkorSwim s risk grafem.


Opční strategie Straddle/Strangle - random test

Jedna z oblíbených nesměrových opčních strategií je i strategie Straddle/Strangle, známá též pod názvem IronButterfly. Jedná se o časově absolutně nenáročnou strategii, k jejíž obchodování nám stačí doslova 2 minuty měsíčně - pokud jí obchodujeme v takzvané "nemanagované" podobě. Proč strategie funguje? Pojďme se dnes podívat na několik obecných testů.


Jak na co nejlepší exekuce opčních obchodů?

V případě obchodování opcí je důležité mít k dispozici nejen odzkoušené a funkční strategie, ale také je umět co nejlépe exekuovat, tedy opce nakupovat a prodávat za co nejvýhodnější cenu. Pojďme si vysvětlit, jak opční cena vzniká a jaké máme možnosti při zadávání příkazů.


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.