Bezplatné ebooky

Jak na...

Cenové patterny

Silné cenové patterny: 2b reversal

V několika budoucích článcích se pokusím vám představit své některé oblíbené cenové patterny, které v obchodování více či méně používám. V rámci článků se tedy vrátíme k vyzkoušeným konkrétním vstupním a výstupním strategiím. Začneme zajímavým reversním patternem.


Reverzní klasika: cenový pattern 1-2-3

Dalším silným reverzním patternem, na který se v rámci naší krátké série článků o patternech zaměříme, je tradiční 1-2-3 reverzní pattern. Velmi silný nástroj, který osobně používám pro spreadové obchodování.


Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1

Čas od času diskutuji na téma, jak postavit obchodní systém pro intradenní obchodování, který bude dostatečně robustní a zároveň bude zejména začínajícího tradera limitovat v počtu obchodů, a tedy i přeobchodování. Odpovědí může být základ v podobě silné cenové formace, kterou lze obchodovat samostatně, nebo v kombinaci s dalšími nástroji technické analýzy. Mojí oblíbenou cenovou formací je konkrétně dvojitý vrchol / dvojité dno. Pojďme si proto ukázat několik tipů jak konkrétně tuto formaci využít pro intradenní obchodování.


Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování – 2

Minulý článek přinesl poměrně dost ohlasů, proto se pojďme dnes v oblasti obchodování formace DT/DB posunout trochu dále.


Technické formace: kulatý vrchol / kulaté dno

V našem bezplatném on-line manuálu jste se již zajisté všichni dočetli o formaci dvojitý vrchol/dvojité dno. Mezi nástroje základní technické analýzy však patří i formace kulatý vrchol a kulaté dno, o které si povíme dnes něco více.


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!

Zásady ochrany osobních údajů   Cookies na serveru Financnik.cz   Všeobecné smluvní podmínky užívání on-line kurzů

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Copyright 2018 © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.